V torek, 25. aprila 2017, je v Kulturnem domu Krško potekalo tekmovanje Mladi genialci. Predstavilo se je dvajset ekip iz vsake šole Posavja. Organizatorja sta bila Nuklearna elektrarna Krško in Gen energija. Nastopila pa sta še BQL in Plesno društvo Imani. Ekipo naše šole smo zastopali: Luka Gorjan, Timotej Mavrek in Enej Trampuš pod mentorstvom učiteljice kemije gospe Urške Erjavšek. Na tekmovanje smo se seveda začeli pripravljati že nekaj tednov prej. Pomembno je bilo, da smo se pripravljali kot ekipa in tako vzdrževali timski duh. Tekmovanje so sestavljali trije krogi. Z veliko znanja, hitrosti in nekaj sreče se nam je uspelo uvrstiti v zadnji krog. Tam se nas je pomerilo pet najboljših ekip. Po napeti borbi nam je uspelo zmagati. Zagotovo je pomagalo tudi navijanje polne dvorane zagretih navijačev. Prejeli smo tudi lepo nagrado za prvo mesto – prenosni računalnik za vsakega člana ekipe in tisoč evrov za našo šolo. To je bila zame še ena čudovita izkušnja.

Luka Gorjan, 9. b

V torek se je od pete do sedme ure popoldne v Kulturnem domu Krško odvijalo tekmovanje Mladi genialci, ki sta ga organizirala Gen in Nuklearna elektrarna Krško. Tekmovalo je dvajset šol  Posavja. Vsako šolo so zastopali trije tekmovalci. Tekmovanje je potekalo v treh krogih, kjer smo tekmovalci pokazali svoje znanje o energetiki. Na koncu smo fantje iz OŠ Jurija Dalmatina Krško zmagali in šoli ter sebi priigrali neverjetne nagrade.

Enej Trampuš, 9. c

Vsi vam iskreno čestitamo in vam sporočamo, da smo zares ponosni na vas!

Prispevek o mladih genialcih je objavljen tudi na spletni strani Posavskega obzornika.