Na OŠ Jurija Dalmatina Krško smo pričeli s čistilno akcijo, ki bo trajala mesec dni. Pričetek akcije smo obeležili s svetovnim dnem Zemlje, 22. 4. 2019. Z akcijo želimo spodbuditi naše otroke, naj so pozorni na to, da vedno počistijo za sabo, da ločujejo odpadke, skratka, da varujemo naš biser – naravo. Tako smo v času podaljšanega bivanja del dne namenili osveščanju pomena čiste narave, kaj to pomeni za vse nas, in tudi za bodoče generacije. Učenci 2. c in 2. č razreda so tako očistili, vsaj del, igrišča – zelenje ob tribunah. Učenci so bili veseli, da smo se lotili akcije, saj so s tem doprinesli k čistejšemu okolju. Njihovi nasmejani in zadovoljni obrazi pa povedo še več. Zaključimo z mislijo, ki v teh dneh krasi tudi našo šolo:

“Zemlja je kot lepa nevesta, ki za okras ne potrebuje draguljev, ki jih je

obdelal človek, temveč je zadovoljna z zelenjem svojih travnikov, zlatim peskom

svojih morskih obal in dragocenimi kamninami svojih planin.” (Kahlil Gibran)

Bernarda Kunej in učenci 2. c in 2. č razreda