V sredo, 26. 10. 2016, smo imeli predstavniki 7., 8. in 9. razredov prvo zasedanje šolske skupnosti in šolskega parlamenta. Najprej nas je nagovorila ravnateljica šole. Povedala nam je, kako pomembno je znanje in da si vsi želimo, da postane temeljna vrednota. Na to temo pa smo kasneje po skupinah naredili plakate, na katerih smo izrazili svoje mnenje o tem, kaj nam pomeni znanje, na kakšen način ga lahko usvojimo, kakšen pomen ima pisanje domačih nalog, kakšen odnos imajo učencev do domačih nalog na naši šoli in kako se učiti ter naučiti. Ugotovili smo, da učenci domačih nalog ne jemljemo več tako resno in da jih nekateri učenci ne delajo. Vse dogajanje bomo na razredni uri posredovali svojim sošolcem in prisluhnili njihovim mnenjem.

Taja Kukavica, 9. b