V sredo, 26. 4. 2017, smo imeli eko dan, ki smo ga začeli s predavanjem, kako zaščititi sadno drevje pred žuželkami. Po kratkem odmoru so se nam pridružili tudi mlajši šolarji in šolarke, prvošolke in prvošolci v družbi najstarejših učenk in učencev naše šole. Pred slovesno zaobljubo so učiteljice podelile diplome najbolj pridnim bralkam in bralcem, tudi tistim, ki so brali vseh devet let.  Zaključili smo z otroškim plesom, ki so ga plesali prvošolčki. Po malici pa smo čistili okolico šole, izdelovali najrazličnejše uporabne in dekorativne izdelke, risali, se pogovarjali o pomenu skrbi zase in za  okolje, sadili, presajali in še marsikaj drugega … Vsi komaj čakamo, da se ta dan spet ponovi.

Všeč pa nama je bila tudi njihova zaobljuba: Mi, učenci prvega razreda, danes pred vami svečano obljubljamo, da se bomo pridno učili in redno opravljali domače naloge. Med seboj se bomo imeli radi in bomo prijazni do vseh ljudi. Šolo bom čuvali in skrbeli za red v njej. Sodelovali bomo v šolskih dejavnostih in v svojem kraju. Obljubljamo, da bomo s svojim delom in vedenjem dokazali, da smo vredni vašega zaupanja.

Vanja Vučajnk in Ava Germek, 6. c