V petek, 27. 9. 2019, smo se sedmošolci zbrali na šolskem dvorišču, kjer smo vzeli malico ter počakali na avtobus. Z njim smo se odpravili na Bučko. Tam so nas pričakali prostovoljci iz društva. Takoj na začetku smo dobili mlinarjevo malico – žemljico. Odpravili smo se. Najprej smo se ustavili pri kapelici, nato pa smo pot nadaljevali  do gozdne poti, po kateri smo prišli do prve postaje, kjer smo se okrepčali z zeliščnim čajem Pri Cetki. Nato smo se  odpravili do mlina. Sledil je prvi daljši  odmor. Pojedli smo malico,  popili malo vode in krenili do drugega mlina. Tu smo dobili sok  in  piškote. Ob koncu smo lahko videli, kako so nekoč mlinarji nosili moko v mlin. Tako se je zaključil naš prvi kulturni dan.

Pika Radej, 7. c