V ponedeljek, 3. 10. 2016, smo se nekateri učenci in učenke naše šole udeležili srečanja predstavnikov otroških parlamentov, ki je potekalo v Dvorani v parku. Zbrali smo se predstavniki šol občine Krško in Kostanjevica na Krki. Letošnja tema je OTROCI IN NAČRTOVANJE PRIHODNOSTI. Najprej nas je pozdravil podpredsednik Zveze prijateljev mladine Slovenije g. Uroš Brezovšek. Nato sta nas nagovorila še predsednik ZPM Krško g. Vinko Hostar in podžupanja ga. Ana Nuša Somrak. Ker je ta teden Teden otroka, nam je g. Uroš prebral poslanico Dese Muck, ki je govorila o različnih svetovih. Kasneje smo si ogledali tudi krajšo predstavitev o humanitarnima delavcema, Jerneju in Simoni. Potem smo se razdelili v štiri skupine in se pogovarjali o različnih temah, in sicer o okolju, vrednotah, prihodnosti ter kdo sem in kakšen človek želim postati. V delavnicah smo naredili tudi plakate, ki smo jih kasneje predstavili. Ponedeljkov dan si bom zapomnila, saj sem se naučila, kako pomembno si je v življenju postavljati cilje, jih dosegati, preseči in si tako graditi prihodnost.

Taja Kukavica, 9. b

Več si lahko preberete na spodnjih povezavah: