Tradicionalne otroške igre so del kulturne dediščine vseh narodov. Prenašale so se iz roda v rod.  Žal se s prehitrim tehnološkim razvojem pozabljajo.

V podaljšanem bivanju z učenci sodelujem v mednarodnem e-Twinning projektu.

What game is it?

Cilj projekta je, da učenci spoznajo čim več iger, ki so nekoč zaznamovale otroštvo babic in dedkov. Ker je projekt mednarodni, bomo igre predstavili sodelujočim šolam, mi pa se bomo seznanili z igrami značilnimi za druge evropske države.

Za pomoč in sodelovanje v projektu smo prosili tudi babice in dedke. Igre, ki jih učenci predstavijo, tudi preizkusimo. V spletni  e-Twinning učilnici  igro predstavimo tudi partnerskim šolam, in sicer šolam iz Turčije, Slovenije, Srbije, Hrvaške, Bosne in Hercegovine, Slovaške, Gruzije, Grčije,  Združenega Kraljestva, Azerbajdžana, Španije in Albanije. V mesecu maju bodo vsi sodelujoči učenci v projektu glasovali za najlepšo igro. Oblikovali bomo spletno knjigo Evropske igre nekoč.

Na koncu šolskega leta bom z učenci organizirala druženje z vsemi, ki nam bodo pomagali pri realizaciji projekta!

Svetlana Jović in učenci skupine PB10