V petek, 24. 3. 2017, je v Kulturnem domu Krško potekal 6. dobrodelni koncert z naslovom Pisan kot metulj, na katerem je sodeloval tudi pevski zbor naše šole.  21. marec je svetovni dan Downovega sindroma.  Na tem koncertu smo pozornost namenili prav osebam z Downovim sindromom in vsa zbrana sredstva  so namenjena njim. Dobrodelnega koncerta se je udeležil predsednik države gospod Borut Pahor. Poleg njega pa so imeli govor tudi gospod Toni Sotošek, ki je vsa leta prej nastopal, letos pa je dobil možnost, da je spregovoril, gospa podžupanja občine Krško Ana Nuša Somrak, varuhinja človekovih pravic gospa Vlasta Nussdorfer in predsednica Društva metulj gospa Helena Zupančič. Vsi nastopajoči so naše petkovo popoldne popestrili z glasbeno-plesnimi točkami. Najbolj mi je v spominu ostala plesna točka učencev Osnovne šole dr. Mihajla Rostoharja.

Taja Kukavica, 9. b