Danes smo se zbudili v naše zadnje skupno jutro. Kot ponavadi smo se okoli 8.00 odpravili v šolo. Dopoldne smo preživeli ob delu v  delavnicah, kjer smo pripravili vse potrebno za zaključno prireditev. Sledila je generalka. V dvorano so začeli prihajati gledalci in nastopajoči smo bili vedno bolj nestrpni. Prireditev  je bila zelo poučna, saj so učenci iz Preštic spoznali navade, kulturo Slovencev in mesto Krško. Mi pa smo izvedeli marsikaj novega o mestu naših gostov, njihovih navadah in običajih. Po prireditvi je sledilo skupinsko fotografiranje, saj smo želeli ta nepozabni dogodek zabeležiti. Nato smo imeli kosilo. Po njem pa je žal prišel čas, ko so se naši novi prijatelji odpravili na pot. Skupaj smo se zbrali v kolesarnici nad našo šolo in jim zaželeli srečno vrnitev domov. Pomahali smo jim v slovo, si naskrivaj obrisali solze, naša srca pa so prekipevala od veselja, saj smo si obogatili sončne pomladne dni z novimi prijateljstvi. Lepo je biti mlad, imeti prijatelje in se z njimi veseliti življenja.

Hvala vsem, ki ste nam omogočili to nepozabno izkušnjo.

Taja Kukavica, 8. b

Tretji dan smo z našimi novimi prijatelji preživeli v šoli, ustvarjali in pripravljali smo zaključno prireditev; učili smo se plesati, se fotografirali in urejali posnetke, ki smo jih dobili za domov, oblikovali plakate o Sloveniji in Češki in izbirali pisma, ki smo jih kasneje prebrali. Na zaključnem druženju  so bili prisotni tudi vsi učenci 7. in 8. razredov. Ogledali smo si pripravljene točke, odplesali skupni ples, vodji izmenjave sta podelili darila v zahvalo. Tudi vsi gostitelji smo prejeli darilo iz Preštic. Imeli smo še skupinsko fotografiranje, nato pa smo se poslovili od gostov in si pomahali v slovo z željo, da se vidimo naslednje leto. Vesel sem te tridnevne izkušnje in komaj čakam, da obiščemo Preštice.

Luka Gorjan, 8. b