V petek smo se podali na orientacijo po Grmadi. Zbrali smo se pred šolo, kmalu pa smo se podali na pot proti Grmadi. Hodili smo po cestah in po malo daljši hoji prišli na cilj. Tam smo malo pojedli in popili. Žrebali smo listke, kako bomo štartali. Sami smo potegnili listek s številko 3 in se kmalu podali na progo. Bila zelo zanimiva, a hkrati tudi malo nevarna, saj smo nekateri tudi sami občutili trda tla. Ko smo prišli na cilj, smo počakali še druge ekipe. Nestrpno smo pričakovali razglasitev rezultatov, nato pa smo se odpravili nazaj k šoli, kjer se je športni dan končal.

Tomi Bajc, 6. b

V petek smo se vsi 6. razredi odpravili na Sremič, saj smo imeli orientacijski pohod. Pred šolo smo se zbrali že ob osmih in se napotili do cilja. Po poti do vrha smo videli ogromno vinogradov. Vsake toliko smo se ustavili in napravili požirek vode. Ko smo prispeli na vrh, smo malo prigriznili. Kmalu nam je učitelj Tone razložil pravila “igre”. Nato smo se razdelili v skupine. Ko smo začeli teči, smo sledili rumenim rutkam, saj nam je tako naročil učitelj. Tekli smo in tekli, nato pa smo prišli do učiteljice. Slednja nam je dala test, ob katerem smo ponovili znanje o gospodinjstvu. Ko smo vse rešili, smo tekli do naslednje postaje. Tam nas je čakala učiteljica matematike, ki nam je prav tako dala test za ponovitev znanja, nato je bila na naslednji postaji učiteljica slovenščine s testom v roki in na koncu še učiteljica angleščine. Ko smo odgovorili na vsa vprašanja, smo tekli v strm hrib. Kmalu smo prisli do mize, pri kateri smo pričeli in zadnji je udaril po njej. Učitelj Tone je vse štopal in nato je bila razglasitev. Po razglasitvi smo odšli nazaj domov. Menim, da smo se imeli prav vsi fantastično.

Nastja Obradović, 6. b