Na OŠ Jurija Dalmatina Krško smo se v tem šolskem letu priključili mednarodnemu projektu Fit Slovenija (Fit4Kid), ki skrbi za promocijo telesne dejavnosti za zdravje otrok in mladostnikov. Zato smo na svetovni dan zdravja, 7. 4. 2018, organizirali dva pohoda.

Pohod na Grmado

Nekateri učenci, starši in učitelji smo se v soboto zjutraj zbrali pred šolo in se skupaj odpravili na eno izmed najbolj priljubljenih pohodniških točk v Krškem – Grmado. Odšli smo mimo trim steze na Bučerco in se med vinogradi povzpeli na 488m visok hrib. Tam je sledila malica, kratek počitek, igra in pogled na Savo in mesto Krško. Sledil je spust med gozdom in travnikom v vas Sremič. Nato smo se priključili na Trapistovski poti, ki vodi v Sotelsko. Prehodili smo podhod železniške proge in obvoznice ter se priključili rekreativni poti ob reki Savi. Veseli in prijetno utrujeni smo se vrnili nazaj do Osnovne šole Jurija Dalmatina, kjer smo pohod zaključili in se polni lepih vtisov poslovili. Pohoda na Grmado se je udeležilo 92 udeležencev. Verjamemo, da nas bo naslednjič še več.

Nina Trantura in Urška Katić

Pohod na Uršljo goro

Zbrali smo se na avtobusni postaji pri osnovni šoli in se z avtobusom odpeljali skozi Celje, Šoštanj na Sleme, kjer smo začeli z vzponom na Uršljo goro. Po dokaj položni poti smo skozi gozd hodili do vznožja Uršlje gore, nadaljevali smo po strmi poti, ki je kmalu postala zasnežena in še bolj zahtevna. Večkrat smo se med potjo ustavili in odpočili. Za vzpon smo si izbrali bolj položno pot, na kateri pa nas je oviralo podrto drevje. Kljub temu smo kmalu zagledali televizijski stolp, nato pa še najvišje ležečo cerkev na Slovenskem. V planinski koči so nam pripravili čudovito enolončnico. Po kosilu, daljšem počitku in KVIZU za najmlajše smo, smo začeli s spustom po strmi poti nazaj na izhodišče, kjer nas je čakal avtobus, s katerim smo se odpeljali nazaj v Krško.

Planinskega izleta na Uršljo goro se je udeležilo 40 učencev in spremljevalcev. Vtisi so bili zelo dobri, zato načrtujemo že v soboto, 14. 4. 2018, naslednji izlet na Snežnik.

Tone Zakšek