V četrtek, 8. oktobra, smo se osmošolci odpravil na pohod na Ravni Log. Ob 7.15 smo se zbrali pred šolo, kjer smo si razdelili malico in se prešteli. Ob 7.30 smo se odpravili na avtobus  ter se odpeljali do izhodiščne točke. Ko smo stopili z avtobusa, je bilo zunaj zelo mrzlo, a ko smo začeli hoditi, nas je hoja takoj ogrela. Na začetku poti smo hodili po cesti, mimo prečudovitih dreves. Po eni uri hoje smo se ustavili na jasi, s katere je bil čudovit razgled, kot bi poletel z letalom nad oblaki. Še nekaj časa smo hodili po cesti, potem pa smo zavili na gozdno pot, po kateri  smo nadaljevali vse do še ene jase. S prijateljicami smo sedle zraven naših sošolk, ki so že prispele in jih vprašale, kje smo. Povedale so nam, da smo na Ravnem Logu. Ker smo mislile, da smo na cilju, smo se zelo začudile, ko smo začeli hoditi še višje.  Zadnji vzpon je bil zelo strm. Z nekaj napora smo ga le premagali. Na vrhu Oslice smo pojedli malico, se začeli loviti, nekateri pa so se začeli valjati po hribu navzdol. Čez nekaj časa smo se odpravili navzdol. Hodili smo skozi zelo zaraščen gozd.  Veseli smo prišli do ceste. Utrujeni, a zadovoljni, smo se z avtobusom odpeljali nazaj do šole.

Hana Podgoršek, 8. c