Včeraj so posavski Brainobrainovci dan preživeli na Gospodarskem razstavišču v Ljubljani, kjer je skoraj 300 otrok iz vse Slovenije tekmovalo v hitrostnem računanju na abakus. Posavci so se spet odlično odrezali.

Na tekmovanju so skušali otroci v 3 minutah rešiti pravilno čim več računov. Na nižjih stopnjah so računali na abakus, otroci na višjih stopnjah pa s pomočjo mentalne aritmetike (abakus v mislih). Tekmovanje je potekalo v več skupinah, glede na starost in osvojeno stopnjo metode Brainobrain.

Iz naše osnovne šole so tekmovali naslednji otroci:

Din Mujakić, 1. razred, pokal (najvišje možno priznanje, ki ga dobi 20 procentov najboljših tekmovalcev)

Eva Habinc, 6. razred, zlata medalja (dobi 20 procentov drugih najboljših tekmovalcev)

Domen Šonc, 1. razred, zlata medalja

Nuša Gričar, 3. razred, srebrna medalja (dobi 20 procentov tretjih najboljših tekmovalcev)

Vsem iskreno čestitamo!