V ponedeljek, 8. 4. 2019, sva se z učiteljico Majo Mirt Jakše odpravila na železniško postajo v Krškem, kjer smo se zbrali predstavniki iz Posavja in se z vlakom odpeljali v Ljubljano. Na vlaku smo se med seboj spoznavali, zato je pot hitro minila. Iz železniške postaje v Ljubljani smo peš odšli do parlamenta. Tam so nas pregledali z detektorjem kovin, nato pa smo odšli v veliko dvorano Državnega zbora RS. S spremnim govorom so nas pozdravili predsednik RS, podpredsednica Državnega zbora, predsednica ZPMS-ja in g. minister za šolstvo. Po govorih nam je delovno predsedstvo podalo še zadnja navodila, nato pa je vsak volil za temo šolskega parlamenta za naslednje leto. Po malici smo se razdelili v skupine, v katerih smo debatirali o različnih podtemah: odnosi v šoli, metode in načini poučevanja, učne vsebine in šola za življenje. V debatah sem užival, ker sem komunikativen in rad prisluhnem mnenju drugih ter zagovarjam svoja stališča. Nato smo se vrnili v dvorano in začeli s plenarnim zasedanjem. Najprej smo predstavili zaključke vsake skupine in začelo se je debatiranje. Tudi jaz sem imel možnost povedati svoje mnenje in to mi je veliko pomenilo. Razglasili smo temo za naslednje šolsko leto in tako zaključili naš otroški parlament. V Ljubljani sem zelo užival in upam, da bom imel naslednje leto spet priložnost sodelovati.

Jan Kuselj, 8. b