V četrtek, 4.10.,  smo si drugošolci privoščili piknik, in to kar na Libni. Zelo smo se veselili tega dne in zato nam ni bilo težko že nekaj dni prej obiskati bližnje gozdove, kjer smo si nabrali kostanj. Pridno smo ga hranili in narezali, nekateri so za to zaposlili starše, drugi pa so se te naloge lotili kar sami. Jesensko sonce nam je pričaralo čudovit dan za pohod. Kostanj smo zbrali v škatli in naš nadvse prijazni hišnik Rudi ga je odpeljal na Libno. Po malici smo se odpravili. Sprva nas je pot vodila po znanih ulicah mimo hiš in trgovin, nato pa smo pri potočku zavili v gozd, tam se je pot začela vzpenjati. Kmalu smo potrebovali prvi počitek za požirek vode. Pot smo nadaljevali po gozdni poti, ob kateri smo se nagledali mnogih čudes narave in uživali ob prijetni glasbi, ki jo ustvarijo gozdne živalice. Nato smo prišli na travnik, kjer smo zavili na cesto, ki nas je pripeljala do vrha. Na vrhu pa presenečenje. Naš Rudi nas je že pričakal s pečenim kostanjem. Kako smo se sladkali!

Drugošolci