V sklopu Evropskega tedna mobilnosti so danes drugošolci ustvarjali na ulici 4. julija.Na zelo prometno cesto, ki je bila danes dopoldne zaprta za promet, so narisali sonce, zmaje, dinozavre, rože in še veliko zanimivih in lepih stvari. Na ploščadi pred Kulturnim domom so si lahko ogledali policijski in redarski avto. Policiste in redarje so lahko vprašali vse, kar jih je zanimalo.
Veliko otrok se je zabavalo s pomerjanjem policijskih kap in druge opreme policistov. Povprašali sva naše drugošolce, kakšen se jim zdi današnji dan. Tonči Janc nam je povedal, da se je zabaval, prvič igral ristanc in narisal zmaja. Rekel je, da je bilo zabavno, vendar cesta ni igrišče, zato tega ne počnemo vsak dan. Ko so končali z ustvarjanjem, so se odpravili nazaj v učilnice in nadaljevali s poukom. Ta dogodek je bil za njih zelo poučen in zabaven.
Klara Kranjc in Kaja Germovšek, 8. a