Učenci petih razredov se učimo o solidarnosti, medsebojni pomoči, dobrodelnih organizacijah, sodelovanju, revščini … Zato smo se odločili, da organiziramo dobrodelno akcijo, ki smo jo poimenovali DORODELNOST PETOŠOLCEV. Najprej smo se v Rdečem križu pozanimali, kaj potrebujejo njihovi varovanci in nato začeli zbirati zimska oblačila, obutev, igrače … Ponosni smo, da smo v kratkem času zbrali precej stvari.

V ponedeljek, 24. septembra 2018, sta nas obiskali predstavnici RK Krško – izpostava Brestanica,  gospa Dragica Kalan  in  gospa Anica Samec, ki je tudi babica našega sošolca, Gaja Ojsterška. Prestavili sta nam, kako poteka delo na Rdečem križu, s čim se ukvarjajo, komu pomagajo, kako pridobivajo  sredstva, ki so potrebna, kako bi uspešno pomagali tistim, ki so pomoči potrebni.

Srečni smo, ker bomo pomagali tistim, ki so v stiski in jih bomo vsaj za kratek čas razveselili. Verjamemo, da jim bo toplo pri srcu, tako kot je nam.

Učenci 5. č razreda