V soboto, 28. novembra, se nas je pet devetošolcev, bodočih zlatih bralcev naše šole, torej učencev, ki smo bralno značko opravili vsako leto, ter naša učiteljica slovenščine, gospa Irena Hictaler Simončič, skupaj z ostalimi zlatimi bralci iz Posavja v jutranjih urah odpeljali proti Ljubljani. Zveza prijateljev mladine Krško je za nas organizirala nagradni izlet in obiskali smo knjižni sejem, ki poteka že 31 let. Na njem razstavlja knjige veliko založb  in vsak obiskovalec sejma lahko najde vsaj eno knjigo, ki mu ustreza. Ko smo prispeli do Cankarjevega doma, kjer sejem poteka, smo imeli sprva eno uro časa, da smo se razgledali po sejmu in po želji tudi kupili kakšno knjigo. Nato smo se ob enajsti uri udeležili delavnice na temo stripa in ustvarjanja stripa, kjer smo izvedeli mnogo novih reči o stripu in njegovem pomenu. Po delavnici, ki je trajala slabo uro, smo se učenke in en učenec naše šole odpravili v center Ljubljane, kjer smo odšli na kosilo in si ogledali sončno Ljubljano. Malo smo se tudi sprehodili po trgovinah in se imeli zelo lepo. Ob pol treh smo se z avtobusom odpeljali nazaj v Krško in se vrnili ob okoli petih popoldne. Preživeli smo zelo lep, zanimiv, kulturen in prijeten dan v družbi drug drugega in v družbi knjig, katerim mnogi pravijo tudi “človekove najboljše prijateljice”.

Maša Suša, 9. a