Podaljšano bivanje

Dežurni telefon: 031 207 652 (nanj smo dosegljivi od 15.00 do 16.00). Pokličete nas lahko v primeru, da zaradi izrednih dogodkov ne boste mogli pravočasno priti po svojega otroka.

Zgibanka.pdf

Podaljšano bivanje je oblika vzgojno-izobraževalnega procesa in sodi v razširjeni program šole. Organizirano je na osnovi prijav staršev in je namenjeno učencem 1.–5. razreda. Izvajamo ga od konca pouka do 16.00.

V času PB učencem zagotavljamo kakovostne pogoje za kognitivni razvoj in dobro psihofizično počutje. Vsebine se prepletajo, izhajajo in nadgrajujejo z vzgojno-izobraževalnimi cilji pouka ob upoštevanju interesov, potreb in želja učencev. To omogočajo naslednje dejavnosti:

• kultura prehranjevanja (razvijanje spoštljivega in kulturnega odnosa do hrane, primerno obnašanje pri jedi, pomen zdrave prehrane),
  • sprostitvene dejavnosti (počitek, gibanje na svežem zraku, prosta igra …),
  • samostojno učenje (navajanje otrok na samostojno opravljanje različnih učnih aktivnosti, pisanje domačih nalog, medsebojna pomoč otrok),
  • ustvarjalno preživljanje prostega časa (likovno ustvarjanje, didaktične igre …).

Prednostne naloge:

• Spodbujanje dobre šolske klime,
  • spodbujanje pozitivnih medosebnih odnosov,
  • sodelovanje pri preoblikovanju šolskih pravil, vzgojnega načrta šole in vrednot šole,
  • navajanje učencev na samostojno pisanje domače naloge,
  • spodbujanje učencev 3., 4. in 5. razreda na samostojno odhajanje v garderobo, kjer počakajo svoje starše (po predhodnem dogovoru s starši),
  • dekoracija hodnikov šol glede na letne čase,
  • dogovor s starši, da se držijo ur prihajanja po otroke,
  • otroke bomo navajali na kulturno prehranjevanje (tišina v jedilnici v času kosila, uporaba pribora),
  • otroke bomo navajali na delovne navade,
  • skrbeli za socialne stike med otroki,
  • zagotovili spodbudno, zdravo in varno psihosocialno in fizično okolje za razvoj in izobraževanje,
  • gibanje otrok v telovadnici ali na igrišču.

Sodelovanje s starši

Učitelji podaljšanega bivanja bodo imeli pogovorne ure v času govorilnih ur oddelka.

1. ura

2. ura

3. ura

4. ura