S preprostimi dejanji lahko polepšamo dan drug drugemu, zato smo v petek, 11. 11., ustvarjali pisemca prijaznosti za drugošolce ter otroke iz OŠ M. Rostoharja. V pisma smo zapisali izzive, ki naj bi jih udejanjili v nedeljo, na mednarodni dan prijaznosti. Naše prijatelje smo izzvali, da staršem narišejo risbico in jih objamejo, da pospravijo sobo, da pomagajo pri hišnih opravilih, da staršem povedo, da jih imajo radi … Pisma smo jim odnesli in so tudi nas drugošolci presenetili s svojimi izzivi, v obliki risbic. Tako da smo imeli prav posebno nalogo. Od učiteljice pa smo dobili koledar prijaznosti z vsakodnevnimi prijaznimi dejanji. Trudili smo se, da smo opravili čim več nalog. Še naprej si bomo prizadevali, da se naša prijazna dejanja vrstijo povsod – v šoli, na poti domov, doma … ves čas!

Učenci 5. č razreda