Z učenci  šole Mihajla Rostoharja se poznamo že od začetka letošnjega šolskega leta. Prvič smo se srečali v Parku Jurija Dalmatina, drugič pa smo odšli k njim v hiško, kjer smo jim mi prebrali pravljico, oni pa so nam postregli z jabolčnim zavitkom. Ko so se učiteljice dogovorile, da pridejo učenci iz šole Mihajla Rostoharja tudi k nam na šolo, smo skupaj prišli na idejo, da jim še enkrat preberemo pravljico in jim naredimo sadno kupo. Bilo je res prijetno prednovoletno druženje. Naša skupina učencev šole Mihajla Rostoharja ima hiško nasproti slaščičarne Jagoda. Ker so se v zadnjem tednu bližali velikonočni prazniki, smo se na petek ob koncu druge ure odpravili v hiško, kjer so nas čakali naši prijatelji. Pripravili so nam velikonočne delavnice, na katerih smo zelo uživali. Bilo nas je veliko, zato smo bili razdeljeni v dve skupini. Na eni delavnici smo pekli makovo pecivo, na drugi pa smo ustvarjali košarice in velikonočna jajca, ki smo jih potem okrasili z različnimi cvetlicami in jajčki, ki smo jih izrezali iz prtička. Na koncu smo se posladkali s pecivom, ki ga je spekla druga skupina. Bilo je res zelo zabavno in ob druženju je bilo vsem lepo. Izdelano košarico z jajčki smo lahko vzeli domov.  Upam, da bomo po praznikih podoben dan še kdaj ponovili.

Ina Preksavec, 5. a