11. 5. 2022 smo se učenci, ki smo sodelovali na natečaju Evropa v šoli, odpravili na regijsko zaključno prireditev na Senovo. Najprej smo zjutraj pojedli malico in že nas je avtobus odpeljal proti Brestanici, kjer so nas čakali še učenci njihove šole. Ko smo prišli skupaj na Senovo, smo zakorakali v dvorano, kjer se je odvijala prireditev. Najprej so sledili govori. Pozdravil nas je predsednik ZPM Krško, gospod Vino Hostar, gospod župan Miran Stanko in gospa voditeljica. Sledili je glasbeni nastop ter podelitev priznanj vsem sodelujočim šolam. Program je popestrila tudi igralka, ki nam je pripovedovala različne pravljice o vodi, saj je bila to tudi letošnja osrednja tema natečaja z naslovom Brez modre ni zelene, brez vode ni življenja. Po kulturnem programu je sledila še pogostitev. Zunaj smo se še malo poigrali in že smo se odpravili nazaj proti šoli. Mislim, da smo se vsi imeli zelo lepo. Seveda pa gredo velike zahvale tudi učiteljem, ki so nas podpirali, nam pomagali in poskrbeli za prijetno vzdušje.

Eva Sotošek in Brina Mrković, 6. b

Danes, 11. 5., smo se odpravili na zaključno regijsko prireditev Evropa v šoli. Tema letošnjega natečaja je bila Brez modre ni zelene, brez vode ni življenja. Najini izdelki so se uvrstili na regijsko raven. Lorena je ustvarila likovni in literarni izdelek, Maja pa literarni. Obe sva dobili priznanja za sodelovanje na državni ravni. Bili sva zelo veseli. Tudi današnja prireditev v KD Senovo je bila zanimiva. Prvič sva se udeležili takšnega dogodka. Najprej  je vse prisotne pozdravila povezovalka programa, nato še g. Vinko Hostar in župan, mag. Miran Stanko. Sledil je program. Prisluhnili smo zvokom kitare in petju ter pripovedovanju pravljic. Nato so bila podeljena priznanja. Po končani prireditvi smo v avli KD pogledali razstavljene likovne in fotografske izdelke. Dobili smo tudi sendvič, pomalicali, se pred KD malo poigrali in poklepetali ter se polni prijetnih vtisov odpravili nazaj v šolo, kjer nas čakajo novi izzivi.

Maja Kozole in Lorena Radišek, 5. č

Kapljica in vrtnica – Maja Kozole