V sredo, 13. 4. 2022, je potekalo v športni dvorani Brežice področno prvenstvo osnovnih šol v košarki. Na tekmovanju je sodelovalo 6 osnovnih šol (OŠ Brežice, OŠ Sava Kladnika Sevnica, OŠ Raka, OŠ Artiče, OŠ Boštanj  in OŠ Jurija Dalmatina Krško). Naši fantje so se v skupini B pomerili z ekipama iz Artič in iz Sevnice, katere so suvereno premagali. Rezultat z Artičami je bil 25:12, s Sevnico pa 21:16 v našo korist. Sledil je še finale z ekipo iz Brežic, ki je suvereno zmagala v skupini A. V finalu nismo imeli možnosti za zmago, a so kljub veliki premoči nasprotnikov (skoraj vsi tekmovalci trenirajo v klubu), naši fantje pokazali zelo borbeno igro in dosegli nekaj lepih zadetkov.  Osvojili smo skupno 2. mesto na področnem tekmovanju. Lahko omenim še to, da je bil učenec Oskar Habinc razglašen za najboljšega igralca turnirja in da je bil 2. po številu zadetkov na vseh tekmah.

Pavel Pirc, vodja ekipe

Naši junaki;  Žiga Lenič, Jakob Kranjčevič, Oskar Habinc, Lamir Molan, Maks Zorko, Patrik Štrucel, Arlind Gashi, Benjamin Radej, Lian Stergar, Jaka Sotošek, Nik Žurga, Luka Skalitcky, Jan Skalitcky, Bleron Kolukaj.