Na šoli obstaja planinski krožek. Žal, pa je bilo to šolsko leto polno omejitev, pripetile so se nepredvidljive situacije in tako je naš krožek obstajal le na papirju. Nato pa je končno prišla sobota, 14. maja, ko se je situacija spremenila. Ob 7.15 se nas je 34 mladih nadebudnih planincev zbralo na železniški postaji v Krškem in v jutranji uri odhitelo na vlak proti Jevnici. Že sama pot z vlakom je bila zanimiva in tako je zelo hitro minila. Ob prihodu v Jevnico pa smo že skoraj malo neučakani zagrizli v kar strm hrib. Ta nas je kar izmučil in po počitku nas je pot nagradila z daljšimi ravninskimi odseki. Po dveh urah smo osvojili vrh. Travnat in rožnat vrh, na katerem se sprehajajo kozice in paseta dva pujska. Vrh, ki poskrbi za pašo oči in igrive nogice, ki kar pozabijo na utrujenost, saj se hitro razveselijo številnih igral. V koči smo si napolnili želodčke in se po daljšem počitku odpravili navzdol. Pot z vlakom nazaj nas je najprej pripeljala do Litije, kjer smo si privoščili osvežilen sladoled. Nato pa v domač kraj na zaslužen počitek. Celoten dan je bil res čudovit. Vse je bilo super z izjemo enega para čevljev, ki so nujno potrebovali prvo pomoč.

V upanju na še čim več takih sobot, Špela Poznič