V torek, 14. 3. 2023, smo se ob 8.20 uri zbrali pred občino Krško, kjer smo odšli v sejno sobo. Tam so bile vse šole občine Krško in Kostanjevica na Krki. Med njimi pa je bila tudi naša šola, katero smo zastopali Lija Kranjc, Laura Pulko ter Žarek Milič Klenovšek. Voditelj nas je najprej nagovoril z govorom, nato pa smo se razdelili v tri skupine. Vsaka skupina je šla v svoj prostor, kjer smo se pogovarjali o različnih temah, povezanih z duševnim zdravjem otrok in mladostnikov, kar je tudi tema letošnjega otroškega parlamenta. Izdelovali smo različne plakate in spoznavali nove metode proti stresu. Nato smo predstavili plakate in izbrali dve kandidatki, ki bosta predstavljali našo občino na nacionalnem otroškem parlamentu v Državnem zboru v Ljubljani. Naučili smo se veliko novih stvari in spoznali veliko novih ljudi.

Lija Kranjc, Laura Pulko in Žarek Milič Klenovšek