Kako je prijetno vstopiti v čisto in urejeno šolo, učilnico, telovadnico … Včasih se ne zavedamo, da to ni samoumevno in koliko dela je vloženega, da je prav vsak dan tako na naši šoli. Polito mleko po stopnicah, papirčki pod mizami, garderoba vsepovsod, ko odhajamo domov … Zjutraj pa vse tako, kot mora biti. In za to se moramo zahvaliti skrbnim rokam naših čistilk, ki vsakodnevno skrbijo za nas – za urejeno šolo in šolsko okolico. Ena izmed oseb, ki jo že od 1. razreda srečujemo dopoldan v šoli, jo kličemo, ko nastane nered in smo vedno deležni njenega nasmeha, ne glede na to, kaj smo »ušpičili«, je gospa Irena Grmšek. Danes pa je za njo poseben dan – srečala je »Abrahama«. Zato smo se odločili, da ji v naši učilnici priredimo presenečenje. Pripravili smo »tortico«, voščilnico in majhno darilo ter ji zapeli ob rojstnem dnevu. Gospa Irena je bila vidno ganjena, mi pa smo bili srečni, saj smo ji tudi mi vsaj malo polepšali dan in ji dali vedeti, da smo hvaležni za vse, kar naredi za nas.

Učenci 5. č razreda