S prometom se srečujemo vsakodnevno. Takoj, ko stopimo iz domače hiše, stanovanja, trgovine ali šole, že smo udeleženci v prometu – kot pešci, kolesarji, vozniki skiroja, rolke, motorja ali avtomobila. Da promet poteka urejeno, tekoče in predvsem varno, obstajajo prometni znaki, semaforji, talne označbe, pravila in predpisi, katera upoštevamo in jih spoštujemo. Tega se človek začne učiti že kot majhen otrok v družinskem okolju, kasneje v vrtcu, šoli in tudi kot odrasla oseba. Tako v šolah skrbimo, da se otroci naučijo, kako se varno vključevati v promet. O tem se pogovarjamo pri pouku, pa ko učenci opravljajo kolesarski izpit, prav tako pa se nekaj učencev vsako leto udeleži tekmovanja Kaj veš o prometu.

V ekipi OŠ Jurija Dalmatina Krško so, 17. 5. 2022, tekmovali:

• Aljaž Pezdirc, 7. c
  • Miha Petrišič, 8. č
  • Aiša Pirc, 6. č
  • Tjaša Šoba, 6. č

Vsi so se tekmovanja lotili resno, zavzeto in odgovorno, zelo so se izkazali, pokazali veliko spretnosti, praktičnega in teoretičnega znanja. Najbolj uspešen je bil Aljaž, ki je zmagal na kvalifikacijah in se tako uvrstil na državno tekmovanje, katero je bilo, 28. 5. 2022, na Jesenicah. Tudi tu mu je šlo odlično, tako da je zasedel 7. mesto.

Aljaž, čestitke!

Nataša Škrabar, mentorica