19. 5. 2022 je potekala likovna razstava Brezmejna ustvarjalnost mladih. Na razstavi so predstavljena likovna dela, ki so sodelovala na natečaju Življenje kot v filmu. Tudi jaz sem sodelovala in moja slika je bila ena izmed tistih, ki je bila obešena na beli steni tik ob Gregorjevi, Lorenini ter Aljaževi. Začelo se je tako … Lorena in jaz sva hodili do šole, kjer sta bila naša učiteljica ter Aljaž. Skupaj smo se peš odpravili v staro Krško v Dvorano v parku. Počakali smo, da se je dogodek začel, nato pa smo se usedli v dvorano, kjer je povezovalka programa začela govoriti. Vmes so tudi učenki iz Glasbene šole zaigrali na njune inštrumente. Nagovorili so nas tudi ga. Tinka Vukič, koordinatorica prireditve; ga. Elena Sigmund, profesorica likovne pedagogike in ocenjevalka likovnih dela ter podžupanja Krškega, ga. Ana Somrak. Potem so razglasili, kdo so zmagovalci … Mislila sem si, moja sploh ne bo ena izmed tistih. V glavi so se mi pletle misli, saj bi se lahko še bolj potrudila, saj se nisem toliko. Nato pa … Zaslišala sem, da prejmem nagrado! KAJ?!? Bila sem v šoku. Gledala sem okoli sebe, če je še kakšna Mia Dimec v dvorani. Dobila sem 2. nagrado v drugi triadi. Sodelovalo je pa 45 učencev iz petih krških šol. Bila sem edina na naši šoli, ki je prejela nagrado. Za nagrado pa sem dobila risalni blok, svinčnike ter priznanje. Za konec smo pa odšli na sladoled ter se odpravili domov. Lorena in jaz sva pospremili učiteljico domov, nato pa proslavili z načosi in fanto.

Mia Dimec, 5. č