V torek, 22. 11. 2023, smo na naši šoli izvedli občinsko tekmovanje v košarki za starejše dečke. Na tekmovanju so sodelovale naslednje šole: OŠ RAKA, OŠ SENOVO, OŠ LESKOVEC PRI KRŠKEM in OŠ JURIJA DALMATINA KRŠKO. Odigranih je bilo šest tekem po sistemu vsak z vsakim. Proti OŠ SENOVO naši fantje niso imeli težav. So pa bile ostale 3 ekipe glede na kvaliteto igre zelo izenačene. Našim fantom je uspelo premagati tudi učence z OŠ LESKOVEC PRI KRŠKEM.  Na zadnji tekmi pa nam je zmanjkalo moči in zbranosti. Po napeti tekmi, ki je bila polna preobratov, pa so na koncu zasluženo slavili fizično precej močnejši in višji igralci z OŠ RAKA.  Z osvojenim 2. mestom na občinskem tekmovanju naši učenci napredujejo v nadaljnje področno tekmovanje. Našo šolo so zastopali naslednji učenci: NAJ TOMIĆ, BENJAMIN RADEJ, LAMIR MOLAN, LIAM STERGAR, EDVARD DOBRUNA, PATRIK ŠTRUCL, ŽIGA LENIČ, ARBNOR DOBRUNA, MARKO MEDVEŠEK, LUKA SKALICKY, GREGOR PIŠEK, JAKOB KRANJČEVIČ, DENIS LUKAVICA, NIK ŽURGA, JAKOB ROŽMAN. Arbnor Dobruna je dobil priznanje za najboljšega strelca tekmovanja.