Zadnji poletni dan smo izkoristili za druženje z drugošolci in skupino učencev iz OŠ M. Rostoharja. Skupaj smo se odločili za sodelovanje v Tednu mobilnosti. Odpravili smo se do prizorišča, kjer smo lahko sodelovali na različnih delavnicah – risanje s kredami, ples, spoznavanje dela gasilcev … Spoznali smo društvo PoPasje ter uživali v akrobacijah kužkov. Prijetno smo bili presenečeni, ko smo dobili kepico sladoleda od koordinatorjev dogodka. Odpravili smo se tudi do Trga Matije Gubca. Posedli smo se po stopnicah, Anže in Ariella pa sta nam vsem prebrala zgodbo Drugačen. Vsi smo z navdušenjem prisluhnili  zabavni zgodbi o prijateljstvu in se strinjali, da je sreča prijateljstva prav v drugačnosti, različnosti. Nato smo se poslovili od prijateljev iz Rostoharja, z drugošolci pa nadaljevali pešpot do ribnika. Seveda je sledila skupna igra in vrnitev v učilnice. Od poletja smo se poslovili v prijetnem razpoloženju in zdaj nas čakajo skupna jesenska doživetja … Saj nam je skupaj prav lepo.

Učenci 5. č razreda