Nekega dne smo se odločili, da bomo pred materinskim dnem pripravili razredni nastop. Vanj smo vključili glasbene in pripovedne točke. Zato smo v šolo pogosto prinašali glasbila. Imeli smo malo treme, saj smo vedeli, da bo prišlo veliko staršev in ostalih družinskih članov. Plesno dvorano smo okrasili z barvnimi rožami in narcisami, saj smo želeli, da bo prizorišče prijetno in dišeče. Na začetku proslave sva s sošolcem Gašperjem pozdravila vse goste. Sledila je glasbena točka in nato deklamacije o mamicah. Vmes smo nekateri zaigrali na glasbila in zapeli skupaj z ostalimi sošolci. Zaplesali smo Ples Kralja Matjaža. Izvedli smo tudi pesem Klepetava Metka, ki predstavlja življenje Metke od rojstva do starosti. Pesem smo ponazarjali z gibi in prisotne zelo nasmejali. Sama sem za zaveso nestrpno čakala svoj nastop, saj sem se med nastopanjem zelo zabavala. Igrala sem na kitaro in pela. Nekateri sošolci so deklamirali pesmi o mamah, ki so jih sami napisali. Proslava je tekla tekoče in doživeto. Ko smo končali s proslavo, je vsak učenec mamici podaril pesem, ki smo jih sami napisali, in narciso. Mami, ati in babi so pohvalili moj nastop. Bila sem ponosna, ker nam je nastop dobro uspel. Ta dan si bom zapomnila za vedno.

Neža Pangrčič, 5. č

V razredu smo se odločili, da bi pripravili proslavo ob materinskem prazniku. Pripravljali smo se približno dva tedna. Proslavo smo imeli včeraj, 23. 3., v plesni dvorani. Na nastopu smo imeli veliko točk. Vse so mi bile všeč. Ko sem nastopala na odru, sem se počutila odlično, kljub temu pa vznemirjeno, ker me je veliko staršev začudeno opazovalo. Ponosna sem bila, ker sem lahko povedala pesem, ki sem jo napisala o svoji mami. Všeč mi je bilo tudi, ko smo za zaveso čakali na nastope. Najboljše točke zame so bile Lovrov glasbeni nastop, skupna točka Klepetava Metka, Ples kralja Matjaža, Nežin nastop. Po koncu glavnega dela je vsak svoji mamici podaril pesem in narciso. Jaz sem se počutila super in moja mami je bila presrečna ter ganjena … Polna solz sreče. Najbolj sem bila srečna, ker se je moja mami smejala.

In kakšna je moja mami?

Moja mami

Moja mami je kot vrtnica, saj mi vedno zadiši.

Moja mami je kot čebela, saj cele dneve gara zame.

Moja mami je kot vrba, saj pri njej se vedno skrijem.

Moja mami je kot strela, saj se tudi kdaj jezi.

Moja mami je kot ura, saj me vedno opozori, ko se mi mudi.

Moja mami je kot perica, saj so oblačila vedno čista.

Moja mami je kot nočna lučka, saj ponoči mi zasveti, ko se bojim.

Moja mami je kot radirka, saj iz glave mi vse probleme izbriše.

Moja mami je kot vojak, saj se vedno bori zame.

Eva Beuc, 5. č