Včeraj, 25. 4. 2023, je bil na naši šoli poseben dan – Dan šole. Zjutraj nismo imeli pouka, zato smo lahko doma malce počivali. Ob 16.00 uri smo se zbrali v naših matičnih učilnicah. Pojedli smo malico in se pogovarjali. Vsi nastopajoči smo prej odšli v športno dvorano, saj smo še vadili pred našim nastopom. Prireditev se je pričela ob 17.00 uri. Vse točke so bile čudovite. Na naši šoli imamo namreč res veliko nadarjenih učencev. Na odru je bilo veliko petja, plesa in recitalov. Voditelja sta tudi izvrstno izpeljala svojo vlogo. Posamični razredi so se predstavili z razredno točko. Na koncu pa je nastopil naš šolski bend, v katerem sem pela tudi jaz. Odpeli smo ponarodelo Avsenikovo pesem: Slovenija, od kod lepote tvoje. Na koncu sta se voditelja zahvalila vsem prisotnim za obisk. Obiskal nas je tudi župan Mestne občine Krško, g. Janez Kerin, in nam namenil lepe besede, ravno tako tudi naša ga. ravnateljica, Valentina Gerjevič. S proslavo smo zaključili ob 18.30 uri. Vsi nastopajoči smo bili čudoviti!

Prispevek je tudi v Posavskem Obzorniku.

Zarja Gorenc, 6. č