20. septembra 2022 smo se devetošolci odpravili na ekskurzijo. Zjutraj smo se dobili pred šolo, nato pa se odpeljali na Bled. Tam smo se najprej s panoramsko sedežnico odpeljali na vrh hriba, kjer smo obiskali adrenalinski park. Po tem, ko so nam nadeli plezalno opremo in pokazali, kako jo uporabljati, smo lahko plezali po različnih težnostno narejenih progah. Meni, iskreno, so bili najbolj všeč spusti po vrvi, čeprav so se jih nekateri bali. Ko je bil čas, da se odpravimo, smo se s sankami spustili pod breg. Bilo je zelo zabavno, še posebej, ko smo gledali druge učence, kako hitro ali počasi so se vozili. Nato smo se odpravili do jezera, kjer smo imeli prečudovit pogled na Blejski grad ter otoček. Po kratkem poučnem predavanju o Bledu smo učenci imeli približno pol ure časa, da smo si lahko kupili kakšen spominček ali pa okusili blejske kremne rezine. Pot smo z avtobusom nadaljevali do Blejskega vintgarja, kjer smo se sprehodili ob reki Radovni in si ogledali prečudovite naravne lepote. Nato pa smo se nazaj v Krško odpeljali z avtobusom. Med vožnjo z avtobusom smo se zelo zabavali.

Manca Avsec, 9. a