V četrtek, 22. 9. 2022, smo imeli učenci 6. razreda tehniški dan. Ves dan smo posvetili le eni temi, in to je učenje. Ugotovili smo, da učenje ne pomeni zgolj sedeti za knjigo in se »piflati«, temveč mnogo več. Učimo se vse življenje in do sedaj smo se naučili že veliko. Na delavnicah, ki smo se jih udeležili, pa smo spoznali, kako si lahko pri učenju pomagamo, da bomo učinkovitejši in bo znanje dalj časa ostalo v naših glavah. Test, ki smo ga reševali, nam je pokazal, kakšen način učenja nam najbolj ustreza. To smo potem preizkusili tudi v eni od delavnic. Pogledali smo si krajši dokumentarni film, v katerem so nas znani Slovenci potolažili, da so imeli tudi oni v šoli kdaj težave, da so se težje učili ali pa da niso našli prave volje za učenje. Pokazali so nam, da kljub trenutnim neuspehom ni rečeno, da nas nekje za ovinkom ne čaka uspeh, če se zanj potrudimo. Zelo nam je bila všeč delavnica, kjer smo se naučili različnih vrst sproščanja (meditacija, možganska telovadba, fraktalno risanje). Pri vseh urah smo iskali svoja močna področja, spoznavali smo se z aktivnostmi, ki nam bodo v pomoč pri učenju in si s prejetim gradivom oblikovali vsak svojo mapo nasvetov za učinkovitejše učenje.

Šestošolci z učiteljico Petro Gajski