Danes zjutraj smo se razreda 8. b in 8. č zbrali pred šolo, kjer smo počakali avtobus. Peljali smo se približno dve uri in pol. Vožnja je bila zelo zanimiva. Vmes smo se ustavili na bencinski črpalki in pojedli malico, nato pa smo že srečno prispeli v CŠOD, kjer so nas toplo sprejeli. Svoje stvari smo odnesli v svoje sobe, nato pa smo se zbrali na igrišču, kjer nam je gospa Nina razložila vsa navodila. Kmalu smo se odpravili na kosilo, ki je bilo zelo okusno. Po kosilu pa je sledil počitek. Po njem pa so nas čakale že aktivnosti. Odpravili smo se na aktivnost, ki se imenuje »Preživetje v naravi«. Gospod nam je podal jasna navodila. Naša naloga je bila, da si naredimo zavetje, nato pa še zakurimo ogenj. Bilo je zelo poučno. Za konec pa smo si ogledali še kako naredimo različne vozle. Večer smo zaključili z večerjo in socialnimi igrami.

Soba 3 (Galina, Vita, Tina, Nika, 8. b)

Zjutraj smo se zbrali okoli 8.15 in se z avtobusom odpeljali v Radence ob Kolpi. Ko smo prišli, nas je pričakala lepa dobrodošlica. Dobili smo nekaj navodil in se razpakirali. Potem smo pojedli kosilo in odšli proti reki Kolpi, kjer smo posneli svoj animirani film. Ko smo prišli nazaj v CŠOD, smo si malo oddahnili in odšli na okusno večerjo. Po večerji smo se zunaj zabavali, igrali odbojko, namizni tenis in košarko. Na urniku smo imeli še zabaven večer, ki nam je bil zelo všeč. Zvečer pa smo se še malo pozabavali s sošolci in po uspešnem dnevu odšli spat.

Soba 9 (Jan, Gaj, Žarek, 8. č)