Od začetka šolskega leta sodelujemo petošolci v projektu, ki spodbuja branje, le-ta se imenuje Naša mala knjižnica. Učenci 5. č razreda smo aktivno sodelovali v vseh projektnih nalogah. Brali smo knjige, ki so bile rdeča nit projekta. Brali smo skupaj v šoli in si knjige izposojali tudi za domov. Navdihovali so nas knjižni junaki, ki so nas popeljali skozi različne dogodivščine. V bralnem kotičku so nastajale tudi naše zgodbe, pisali smo rime, raziskovali države, iz katerih so avtorji knjig, reševali naloge iz Ustvarjalnikov, ki smo jih dobili na začetku leta. Bili smo navdušeni, ko smo bili priča nagradnemu obisku belgijska avtorja in ilustratorja knjige Tabor Bravo. Bili pa smo tudi nagrajenci marčevskega natečaja.

»Za marčevske nagrajence iz Ustvarjalnika 2 smo izbrali učence 5. č razreda OŠ Jurija Dalmatina Krško, ki jih je knjiga O zajcu, ki se je rad smejal Grigorja Viteza spodbudila, da so izdelali nadvse ličen kovček za sonce. Potem so razmišljali, kaj vse sonce vzame s seboj na pot in katere dežele obišče. Kovček je obiskal tudi domove vseh otrok, otroci pa so ga napolnili z lepimi mislimi in željami, ki jih bo sonce preneslo vsem prebivalcem našega planeta. Kako lepo! Nagrajenci prejmejo izvod knjige Pametna Lili in neumni volk Catherine Storr

Komaj čakamo, da prejmemo knjigo in da se prepustimo novim bralnim avanturam.

Učenci 5. č razreda