V sredo, 4. 10. 2023, smo imeli petošolci športni dan, in sicer smo odšli na Bohor. Zbrali smo se pred šolo, nato smo se z avtobusom odpeljali do Jablanc. Prvi del poti smo hodili po cesti, nato smo zavili v gozd, kjer smo hodili po ozki poti drug za drugim. Ko je bil za nami najstrmejši del, je mojemu sošolcu v prepad padel nahrbtnik. Od tam smo bili na vrhu po dobrih petnajstih minutah. Pri koči smo pojedli malico, nekateri so si naročili tudi čaj. Na vrhu smo se še malo poigrali in že je sledil odhod nazaj v dolino. Sprva smo hodili po cesti, nato pa nas je pot vodila skozi gozd. Ta del mi je bil najbolj všeč, saj smo celo pot nazaj peli pesmi, se zabavali in se smejali. Čas je hitro mineval. Čakal nas je že avtobus, ki nas je odpeljal nazaj v šolo. Športni dan mi je bil zelo všeč in od pohoda nisem bila preveč utrujena. Že sedaj se veselim naslednjega športnega dne.

Neli Geršak, 5. a