Skoči na glavno vsebino

V petek, 3. 12. 2021, je potekalo v športni dvorani Brežice področno prvenstvo osnovnih šol v košarki. Na tekmovanju je sodelovalo 5 osnovnih šol (OŠ Brežice, OŠ Blanca, OŠ Podbočje, JZ OŠ Marjana Nemca Radeče in OŠ Jurija Dalmatina Krško). Naši fantje so s srčno in borbeno igro suvereno premagali OŠ Radeče in v polfinalu še OŠ Blanca. V zelo izenačeni finalni tekmi proti domačinom OŠ Brežice pa jim je zmanjkalo nekaj moči in športne sreče, tako da so osvojili skupno 2. mesto. Lahko omenim še to, da je bil učenec Žan Zorko razglašen za najboljšega igralca turnirja.

Z  2. mestom na področnem tekmovanju so se naši košarkaši uvrstili v PRVI KROG DRŽAVNEGA TEKMOVANJA četrtfinalni turnir regij, kjer se bodo pomerili s Celjani in Zasavci.