V petek, 7. 10. 2022, smo se zbrali, da otvorimo nov učni čebelnjak pri šoli. Prireditev je potekala ob 10. uri. Prišli so tudi gostje: podžupan Mestne občine Krško, gospod Vlado Grahovac, predstavnik Čebelarske zveze Slovenije in predstavnik BSH Hišni aparati Nazarje. Pripravili smo kratek kulturni program, ki smo ga povezovale Maša, Hana in jaz. Z glasbo nas je razveselil bivši učenec Benjamin Šoln s svojimi glasbenimi prijatelji. Moji sošolci so se oblekli v čebelarje in prišli na oder, ko je bila pesem o čebelarju. Pozdravili pa sta nas tudi pomočnica ravnateljice gospa Urška Breznikar in naša mentorica čebelarskega krožka gospa Suzana Pacek. Na koncu smo opravili še prerez traku in uradno otvorili čebelnjak. Potem smo se še malo posladkali s pecivom, spili en sok ter odšli v razrede. Bilo je zelo lepo dopoldne in ponosni smo na nov čebelnjak.

Mia Bračun, 5. b

Nov učni čebelnjak je zmagovalna nagrada likovnega natečaja Za čebele, ki je bil organiziran s strani BSH Hišni aparati Nazarje v sodelovanju s Čebelarsko zvezo Slovenije. Na natečaju je sodelovalo kar 21 različnih šol in skupaj so vse šole ustvarile preko 150 pisanih panjskih končnic. Naše risbe so prejele največje število glasov, za kar se moramo zahvaliti vsem staršem in učencem, ki so glasovali za nas, saj smo le zaradi njih tudi zmagali.

Nekaj utrinkov si lahko pogledate na spodnji povezavi.

​Z zmago na natečaju do novega čebelnjaka (posavskiobzornik.si)

Čebelarska zveza Slovenije (czs.si)