Zjutraj, ko smo prišli v šolo, smo se dobili s 4. b, našim prijateljskim razredom. Čakal nas je drugačen, kulturni dan. Nekaj sošolcev je odšlo v učilnico 4. b in nekaj učencev iz 4. b je prišlo k nam. Najprej smo brali narobe pravljice avtorjev učencev 4. b. Zgodbe so bile hudomušne, smešne in res postavljene na glavo. Nato smo si ogledali posnetek o življenju Franceta Prešerna, največjega slovenskega pesnika. Izvedeli smo, kdo je bil njegov najboljši prijatelj, kako je bil nesrečno zaljubljen in v kako težkih časih je živel. Reševali smo tudi križanko z gesli, ki so se nanašala na Prešerna, njegovo življenje in delo. Drugo šolsko uro smo zaključili z barvanjem Prešernove podobe, izbrali smo tehniko pop art. Sledila je šolska prireditev, ki nas je vse navdušila s plesom, pesmijo, športnimi točkami in recitali. Vsi nastopajoči in njihovi mentorji so se zelo potrudili. Bilo je vrhunsko. Po prireditvi pa smo si privoščili lov na čisto pravo vrbo, saj se v Vrbo, žal, nismo mogli podati. Našli smo jo ob ribniku Resa, kjer smo se tudi fotografirali. Na poti tja smo se razgibali na trim stezi in nato po soncu odšli proti šoli. Dan se je res hitro končal. Bil nam je všeč in si želimo še več takšnih dni.

Ana Omerzu, 7. c

Objava v Posavskem Obzorniku