V četrtek, 1. junija 2017, se  je mladinski pevski zbor z zborovodkinjo in učiteljico glasbe Damjano Mlakar po vajah in opevanju zjutraj odpravil na Senovo v tamkajšnjo osnovno šolo. Tam so imeli otvoritev 11. tabora, v katerem so učenci drugih šol Slovenije obiskali Posavje ter za nekaj dni prespali pri učencih OŠ XIV. divizije Senovo. Na otvoritvi smo peli trije zbori: OŠ Jurija Dalmatina Krško, združeni zbor Kostanjevice na Krki in Podbočja ter šola, ki nas je gostila. Vsak zbor je imel čas za ponovitev vseh pesmi, malico, potem pa je že napočil čas prireditve. Dva učenca sta nas lepo pozdravila in vodila program, vsi mi pa smo bili malo živčni zaradi nastopa. Gledala nas je tudi naša ravnateljica, ki nas je spodbujala, na koncu pa tudi pohvalila. Z zanimanjem smo poslušali tudi druga dva zbora, na koncu pa z obema odpeli pesem Zapojmo v en glas. Bilo je zabavno in lepo doživetje, ki je bilo za devete razrede na žalost med zadnjimi. Pogrešali bomo pozitivnost, prijaznost in nauke učiteljice Damjane ter dogodivščine, ki so se nam do zdaj pripetile v osnovni šoli.

Kaja Letnar, 9. a