Zjutraj me je zbudila mamica. Potem sem se oblekla in odšla k zajtrku. Kmalu sem se odpravila v šolo. Najprej smo se vsi prvošolčki in prvošolke zbrali v telovadnici. Pozdravila sta nas gospa ravnateljica in  gospod župan. Ogledali smo si predstavo Modra kapica. Po prireditvi so nam učiteljice naročile, naj starše odpeljemo na šolsko igrišče. Tam smo se prijeli za roke in naredili velik balon, nato pa ga še izpustili. Kasneje smo imeli malico. Za spomin smo dobili varnostni trak in veliko medaljo z imenom. Kmalu smo se poslovili in odšli domov. Šola mi je zelo všeč. Zelo se veselim, da bom hodila v prenovljeno šolo. Komaj čakam, da bom lahko plavala v šolskem bazenu in se  bolje spoznala s sošolkami in s sošolci.
Vsem malim in velikim šolarkam in šolarjem želim uspešno šolsko leto.

Po pripovedovanju Žane Živič iz 1. a zapisal Matevž Živič, 9. c