V četrtek, 11. 10. 2018, smo imeli vsi petošolci športni dan. Naš cilj je bil, da osvojimo Bohor. Ob 8.15 smo se zbrali pred šolo in odšli na avtobus, ki nas je odpeljal do Jablanc. Tam smo se vsi razredi razporedili in se začeli vzpenjati. Sprva nas je pot vodila po asfaltu in pozneje po kamnih, najtežji pa je bil vzpon po strmi poti. Vmes smo večkrat počivali, opazovali smo  jesenske barve v gozdu. Videli smo tudi Krško kotlino, ki je bila pokrita z  meglo.  Kmalu smo prišli na vrh Bohorja, kjer nas je pri koči pričakal gospod hišnik s pečenim kostanjem. Posedli smo po klopeh in začeli uživati na soncu. Bili smo že lačni, zato smo najprej pojedli malico, nato smo se posladkali še z vročimi kostanji. Na koncu je bil čas tudi za igro, nekateri smo se igrali z »gumitvistom«. Preden smo se odpravili v dolino, smo se še slikali po razredih. Pot navzdol je bila lažja. Kmalu smo prišli do avtobusa, ki nas je odpeljal v šolo. Ta športni dan je bil res lep in upam, da bomo še kdaj odšli na podoben sončni pohod.

Galina Stopar, 5. b