Tudi letos so mladi parlamentarci iz vse Slovenije pod okriljem Zveze prijateljev mladine Slovenije zasedli poslanske klopi v veliki dvorani Državnega zbora RS. Po uvodnih nagovorih pomembnih politikov in izvolitvi organov je sledilo delo v štirih skupinah na temo pasti interneta in socialnih omrežij, medvrstniškega nasilja, samopodobe mladostnika, kam po pomoč v primeru stiske … V plenarnem delu zasedanja so mladi govorci predstavili ugotovitve skupine in  svoja stališča. Pripravili so tudi konkretna vprašanja za vabljene goste in na koncu izvolili temo za 27. nacionalni otroški parlament, ki se dotika prihodnosti mladih.

Matic Žnidaršič, izvoljen predstavnik iz občin Krško in Kostanjevica na Krki, nas je uspešno zastopal na 26. nacionalnem otroškem parlamentu v Ljubljani. Sedel je na mestu poslanke, gospe Suzane Lep Šimenko, razpravljal v skupini na temo o nasilju oz. medvrstniškem nasilju, glasoval za temo 27. nacionalnega otroškega parlamenta in sodeloval v plenarni razpravi. V vlogi mladega parlamentarca se je izvrstno znašel, za kar mu iskreno čestitava in želiva še veliko (političnih) uspehov.

Prispevek

Mentorici: Maja Mirt Jakše in Simona Žarn