Mladinski odsek Planinskega društva Videm deluje na Osnovni šoli Jurija Dalmatina Krško.

Številni planinski izleti, ki se jih najštevilčnejše udeležujejo učenci v spremstvu s starši in drugimi ljubitelji planin, so bili realizirani. Nekatere smo zaradi slabega vremena prestavili ali zamenjali lokacijo izleta. Planinske izlete organiziramo v sodelovanju z Osnovno šolo Jurija Dalmatina Krško. Sodelujemo pa tudi na izletih, ki jih organiziramo skupaj s Turističnim društvom Brestanica, Vinogradniškim društvom Gadova peč, Vinogradniškim društvom Sremič in Občino Krško.

Nekaj izletov je tradicionalnih: Zimski pohod na Bohor, Valentinov pohod na Planino, Pokljuški maraton, Pohod po poti trapistov, Pohod okoli Brestanice, Pohod z baklami na grad Rajhenburg.  Za učence devetih razredov pa organiziramo tridnevni Planinski pohod po Posavskem hribovju iz Osnovne šole Jurija Dalmatina Krško na Bohor, drugi dan z Bohorja na Lisco in tretji dan iz Lisce na Lovrenc, Veliko Kozje v Radeče.

V LETU 2019 SMO BILI: POROČILO MLADINSKEGA ODSEKA ZA LETO 2019

Anton Zakšek