V sredo, 15. 6. 2016, so se devetošolci OŠ Jurija Dalmatina Krško slovesno poslovili od svojih sošolcev in delavcev šole v Kulturnem domu Krško. Svečana slovesnost  se je pričela z njihovim prihodom v dvorano ob zvokih glasbe, ki jo radi poslušajo. Takoj zatem pa smo se vsi skupaj preselili v televizijski studio – oddajo 1721 – to je število vseh dni, ki so jih »ubogi« devetošolci preživeli v šolskih klopeh, kjer so v oddaji prikazali pravzaprav utrinke šolanja, kdo so in kakšni talenti jih spremljajo. Ob koncu oddaje pa smo se zopet vsi skupaj preselili nazaj v dvorano doma, kjer je že potekala podelitev priznanj. Gospa ravnateljica, Valentina Gerjevič, je skupaj z razredničarkami podelila priznanja vsem učencem. In ker so bili nekateri zares zelo uspešni in so dosegli vrhunske rezultate, tudi na državni ravni, smo jih še posebej omenili ter jim zaploskali. Devet let, zdi se, kot da je bilo včeraj, pa vendar, če bi vprašali devetošolce, bi zagotovo rekli, da je hitro minilo. V tem času so se veliko naučili, pridobili novih izkušenj, spletli trajna prijateljstva … Tudi nas učitelje so o marsičem poučili. Prav je tako. Učimo se celo življenje in ravno otroci so tisti, ki nam dajo lahko največ. Na njihovi nadaljnji življenjski poti jim želimo veliko uspehov ter da bi v življenju našli tisto pravo pot, ki bi jih vedno znova osrečevala.

Bernarda Kunej

Učenke in učenci 9. razredov!

Z današnjim dnem zaključujete obvezno osnovnošolsko izobraževanje in vstopate v srednješolski sistem. Zazrti v prihodnost, pripravljeni na nove izzive,
nove poti, na nova poznanstva, na prve resne ljubezni … Naloga nas vseh, vodstva šole, učiteljskega zbora in staršev je bila, da smo vas na to pripravili, vam
dali znanje, moč, izkušnje ter čut za vrednote.
Prepričana sem, da nam je uspelo. Ste mladi, ustvarjalni, vedoželjni, samozavesti, polni znanja, znate se veseliti majhnih stvari in znate biti srečni.

Če želite polneje živeti, morate spoznati umetnost uživanja v malih, drobnih trenutkih življenja.
Ta svet res ni v celoti zlat, a na njem je nešteto zlatih žarkov, ki čakajo na odkritje …
(Henry Alford Porter)

Veselite se žarkov in veliko uspeha pri njihovem odkrivanju!

Ravnateljica Valentina Gerjevič in zaposleni na OŠ Jurija Dalmatina Krško