V četrtek, 15.9.2016, smo se šesti razredi odpravili proti Kostanjevici na Krki. Preden smo začeli s kolesarskim izletom, smo se pred šolo pogovorili o varnosti na cesti. Začeli smo kolesariti proti našemu cilju. Pot je bila dolga, vendar smo jo zdržali. Med potjo smo se nekajkrat ustavili in se osvežili s pijačo in energijskimi tablicami. Ko smo prišli do osnovne šole v Kostanjevici na Krki, smo najprej pojedli malico. Potem smo šli na igrišče, kjer so nekateri igrali nogomet. Zadovoljni smo se vračali proti šoli in opazovali naravo. Ta dan je bil uspešen in lep.

Marcel Molan, 6. c

Ob 8. uri smo se zbrali pred šolo, kjer so nas učitelji še enkrat podučili o varni vožnji. Ob 8.20 smo se odpravili proti Kostanjevici na Krki. Vožnja je bila zelo zanimiva, na poti pa smo videli tudi mrtvo lisico. Kmalu smo prispeli v Kostanjevico na Krki. Tam smo imeli počitek in pojedli smo malico. Po počitku smo se  odpravili naprej. Pot nas je vodila po klancih in spustih. Kmalu smo prikolesarili do Velikega Mraševega,  kjer nas je čakal najhujši vzpon. Potem  smo se začeli spuščati do Krškega.  Čakal nas je še zadnji vzpon do šole. Tako smo prispeli do šole in športni dan se je končal.

Tomi Bajc, 6. b