V soboto, 24. 3. 2018,  je na naši šoli potekalo državno tekmovanje iz znanja kemije. Tekmovalci iz večih šol smo se najprej zbrali v plesni dvorani, kjer sta nas čakali malica in otvoritev. Kamorkoli po dvorani si pogledal, si videl živčne obraze, ki niso vedeli, kakšne naloge jih bodo čakale na listu.

Nekaj pred pol deseto smo odšli v učilnice, v katerih smo pisali test. Začeli smo pisati. Mirno in zbrano. In tako je bilo, dokler ni učiteljica oznanila, da je do konca le še pet minut. Takrat smo vsi hiteli, da bi izpolnili vse, kar smo znali. Za konec nas je v šolski jedilnici šola pogostila s pico.

In če smo bili na začetku vsi živčni, smo imeli ob odhodu iz šole različne izraze na naših obrazih. Nekateri smo čutili olajšanje, drugi morda strah pred rezultatom. A nekaj je zagotovo. Vsak od nas je dal vse od sebe in ne glede na rezultat, smo lahko ponosni, da smo prišli med 1560 najboljših v državi.

Klara Omerzu, 9. a