V tem tednu smo imeli petošolci naravoslovni dan z naslovom Zdrav duh v zdravem telesu. Na obisk je prišla gospa Vlasta iz Zdravstvenega doma Krško in nam podrobno razložila, kako moramo živeti zdravo.
Ponovili smo, kako si natančno umijemo roke in  zakaj je pomembna osebna higiena. Veliko smo se pogovarjali tudi o zdravi prehrani in pomenu gibanja. Vmes smo tudi telovadili in naredili nekaj vaj za dobro držo. Povedali smo, da moramo vsak dan dovolj spati in da računalnik in televizija nista najbolj primerna za preživljanje prostega časa. Raje pojdimo ven. V drugem delu smo pričeli z izdelovanjem plakata. S sliko in besedami smo prikazali, kako bi naj poskrbeli za svoje zdravje. Ob koncu pouka smo se ob počasni glasbi še sproščali in nekateri so ob tem skoraj zadremali.Ta dan smo se imeli  zelo lepo, saj smo izvedeli veliko stvari. Bilo mi je všeč.
Vjosa Kryeziu in Nastja Obradović, 5. b