V torek  smo imeli devetošolci kulturni dan. Ta se je začel v Kulturnem domu Krško, kjer smo si ogledali film Mustang. Vsi smo pričakovali, da bo film govoril o divjem konju, a se je pod naslovom skrivalo mnoge več.  Napetost smo lahko čutili skozi celoten film, saj so se dogodki zapletli, ko smo najmanj pričakovali. Zgodba se odvija v vasici na severu Turčije. Film govori o življenju petih sester, ki si želijo živeti »normalno« življenje, a jim njihovi običaji tega ne dopuščajo. Po ogledanem filmu smo se vrnili v šolo in se po razredih pogovorili o tem, kako smo doživeli filmski prvenec.  Film se mi je zdel poučen, ker smo se lahko naučili veliko o tujih običajih, celoten kulturni dan pa zelo zanimiv.

Taja Kukavica, 9. b

Danes smo imeli kulturni dan. Zbrali smo se ob 8.10 in skupaj odšli do Kulturnega doma Krško, kjer smo si ogledali film Mustang. Po ogledu smo se po oddelkih odpravili v učilnice slovenščine, kjer nas je učiteljica razdelila v skupine. Vsaka skupina je dobila list z različnimi vprašanji o filmu, moja skupina je morala predstaviti zgodovino Turčije. O določeni temi smo razpravljali, iskali odgovore in na koncu je vsaka skupina predstavila svoja mnenja. O Turčiji sem izvedela veliko novega, film pa se mi je zdel zelo zanimiv, saj sem spoznala  življenja drugih, njihove tegobe, način življenja… Ob koncu filma mi je po glavi rojilo veliko vprašanj, kaj se je zgodilo z določenimi liki, kako bi se odvijala zgodba, če bi bili starši deklet še vedno živi. Kulturni dan se mi je zdel poučen, zabaven in bi ga z veseljem še kdaj ponovila.

Klara Kranjc, 9. a